Zima pomalu přichází, což pro náš organismus znamená, že ho opět čeká pořádná zatěžkávací zkouška. Chladné počasí vždy prověří naši imunitu a chceme-li předejít nejrůznějším zdravotním problémům, je potřeba se připravit a dodat tělu potřebné živiny. Dobrou službu v tomto ohledu mohou poskytnout přírodní nootropika, nazývané taky jako tzv. chytré drogy, jejichž složení staví pouze na osvědčených receptech založených na tradičních bylinkách, ajurvédské a asijské medicíně i nejnovějších vědeckých poznatcích. Jsou tak vynikajícím základem pro dobití energie na přicházející zimu a i pro zvládání každodenního režimu.

Jak název kapslí Mentis Vital napovídá, jejich užívání podpoří naši vitalitu a pomůže překonat podzimní a zimní únavu. Tím však jejich účinky nekončí. Díky vitamínu B6 pomáhají snižovat pocity únavy a vyčerpání a podporují imunitní systém, což se v následujícím období bezesporu hodí. Také pozitivně působí na distribuci živin v organismu, čímž zlepšují funkce metabolismu a napomáhají správnému fungování mozku. Kapsle pomohou i ve snaze zhubnout. Obsahují totiž extrakt černého pepře, jenž přispívá k efektivnějšímu spalování a využívání tuků v organismu.

Aby naše tělo správně fungovalo, musí mít ty správné živiny. Zdraví prospěšné jsou např. omega-3 mastné kyseliny, jež podporují rozvoj funkcí srdce a mozku. Naše tělo si však tyto látky nedokáže samo vytvořit, a tak mu je musíme dodávat – například v podobě kapslí Mentis Krill. Oproti jiným doplňkům stravy tyto kapsle obsahují místo známého rybího oleje jeho alternativu – olej krillový. Protože krill žije v čistších oceánech polárního pásu a jeho potravou je výhradně fytoplankton, neobsahuje toxiny. Při užívání tedy nejste omezeni maximálními denními dávkami a navíc se nemusíte obávat charakteristického rybího odéru. Ekologicky založené jedince potěší i informace, že získávání krillu je daleko šetrnější k přírodě. Každý výlov je 100% dohledatelný pomocí GPS souřadnic a provádí se ekologickým a trvale udržitelným způsobem.

V případě, že se necítíte nejlépe, jste ve stresu a nestíháte, se maximální výkony podávají těžce. Kapsle Mentis Max vám sice den neprotáhnou na víc než 24 hodin, nicméně pomohou vám k vyšší výkonnosti. Přispívají totiž k lepšímu energetickému koloběhu buněk, k vyššímu počtu látek sloužících jako nervové přenašeče a obecně k lepším myšlenkovým procesům. A to vše pouze díky obsahu jedinečné kombinace 13 bylinných a v přírodě se vyskytujících látek, jako jsou např. extrakt ze zeleného čaje, rozchodnice růžová, vranec pilovitý či výtažek z korálovce ježatého, pod nímž se skrývá vzácná houba užívaná v čínské medicíně pod názvem yamabushitake.

V zimě se také mění naše psychika. Potřebujete-li se zklidnit, uvolnit se a zbavit se stresu, zajímat by vás měly kapsle Mentis Chill. Zbystřují paměť, zvyšují soustředěnost, obrňují psychiku. Díky nim lépe zvládnete jakékoli stresové situace, ať už se jedná o studium, práci či osobní život. Jejich účinky se navíc dostavují už do 30 minut. Co se týče složení, základem je třezalka, jejíž efekt dále podporuje extrakt ze zeleného čaje a vzácná jihoamerická rostlina paulinie nápojná neboli guaraná, známá jako zdroj přírodního kofeinu.

Třezalka tečkovaná je součástí i dalších kapslí vhodných pro lepší psychiku – Mentis Up. Efekt třezalky zde doplňuje extrakt z rostliny nazvané griffonia simplicifolia, podporující normální činnost nervové soustavy a mozkovou aktivitu. Tyto tablety tedy rovněž pomáhají zvládat situace, kdy jsme psychicky na dně, ale i přesto musíme podávat 100% výkony. Díky vyvážené kombinaci aktivních látek, kterou kapsle obsahují, se budeme cítit lépe, zlepší se nám nálada, budeme lépe zvládat emoce a získáme novou motivaci do další práce.

Třetím produktem pro boj s depresí a špatnou psychikou jsou kapsle Mentis Zen. Obsahují vitánii snodárnou, bakopu drobnolistou a rozchodnici růžovou. Tato kombinace, jejíž vývoj trval expertům v Mentis Lab více jak půl roku, přispěje k tomu, že budeme psychicky odolnější, duševně zdravější a soustředěnější. Přispívají i ke kvalitnějšímu spánku a zlepšují paměť. Toužíte-li v této uspěchané době po zklidnění, Mentis Zen je jednoduše správnou volbou.


Mentis Lab, s.r.o. je český start-up přinášející na trh unikátní řadu přírodních doplňků stravy, tzv. přírodních nootropik, někdy také označovaných jako chytré drogy. Jedná se o prémiové a pečlivě vyladěné směsi z tradičních i exotických rostlin bojující proti negativním důsledkům současné moderní doby. Pomáhají rychle doplnit energii a zlepšit koncentraci, dlouhodobě podporují vitalitu, účinně odbourávají stres nebo eliminují trému. Tříčlenný tým zakladatelů Mentis Lab se přírodními nootropiky inspiroval v zahraničí (zejména USA a Velké Británii), následně se rozhodl vyrábět podobně špičkové produkty přímo v České republice. V roce 2017, po roce intenzivního vývoje, Mentis Lab svými produkty rozšířil českému zákazníkovi obzor v oblasti zlepšení fyzické kondice a lidské psychiky. Všechny produkty Mentis Lab jsou vyráběny ve společnosti s certifikátem správné výrobní praxe a jsou zcela nenávykové. Firma Mentis Lab dbá na kvalitu použitých ingrediencí, aby zajistila prvotřídní úroveň svých produktů. Jejich distributorem je e-shop Mentis Lab a e-shop Dr. Max.

Více na www.mentislab.cz