Záněty močových cest jsou poměrně častým onemocněním, většinou postihující ženy. Dochází k němu, pokud se v močovém měchýři a močové trubici usadí škodlivé bakterie. Příčiny jsou různé. Mezi nejčastější patří pohlavní styk, zadržování moči, těhotenství, prochladnutí, i cukrovka.
Projevy zánětů močových cest:
- časté a silné puzení na močení, ale produkování malého množství
- při močení pocity pálení až bolesti
- změna barvy moči
- nevolnost, někdy až zvracení
- bolesti v podbřišku
Pokud máte příznaky tohoto onemocnění, zkuste nejprve přírodní léčbu.
- Jablečný ocet – je prvním účinným pomocníkem v léčbě této choroby. Lze ho označit jako přírodní antibiotikum. Pijte denně 2 polévkové lžíce jablečného octa, které rozmícháte s vodou, citrónovou šťávou a medem. Užívejte několik dní.
- Indický angrešt – obsahuje látky, které omezují růst bakterií a prodává se vr formě prášku. Čajovou lžičku angreštu a kurkumy rozmíchejte ve sklenici s vodou, přelijte do malého kastrůlku a vařte, dokud se přibližně polovina roztoku neodpaří. Pijte 3x denně opět několik dní.
Brusinky a brusinkový džus – je asi nejvíce známým přírodním lékem proti této infekci. Brusinky mají schopnost bránit usazování bakterií na sliznici močového měchýře a močových cest. Džus z brusinek má antibiotické účinky
Jedlá soda – neutralizuje kyselost moči a pomáhá udržovat acidobazickou rovnováhu, tím zkracuje dobu léčby. Užívá se opět s vodou, kdy rozmícháte 1 lžičku sody ve sklenici, pijte 2x denně.
Čajovníkový olej (Tea Tree Oil) – tento olej má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji s bakteriemi při infekcích. 10 kaek čajovníkového oleje přidejte do koupele a používejte na omývání močové trubice. Rovněž je velmi účinná koupel, kdy do vody přidáte několik kapek olej a také v ní rozmícháte čistý bílý jogurt
Horké zábaly – teplé zábaly v oblasti podbřišku vám uleví od bolesti a zároveň zamezí dalšímu šíření infekce.
Ovoce – při tomto onemocnění je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, je vhodné konzumovat ovoce: pomeranče, banány, citróny, kiwi, meloun, maliny, anans, který má i silné protizánětlivé účinky
Tekutiny – pijte co nejvíc, stačí obyčejná voda, důležité je zvýšeným příjmem tekutin vyloučit bakterie z těla. Výborný je také čaj z medvědice lékařské. Tato bylinka má protizánětlivé a antiseptické účinky, podporuje vylučování.
Pokud však příznaky onemocnění přetrvávají, raději navštivte lékaře, aby se zánět nerozšířil do ledvin.